ŠKOLSKÝ POHÁR - COCA COLA CUP - ZBEHY - 2015

V piatok 2. októbra sa v Zbehoch uskutočnil kvalifikačný zápas o postup do vyššej fázy futbalovej súťaže o školský pohár - COCA-COLA CUP (Zbehy - Čakajovce). Na ihrisku sa odohrala neuveriteľná dráma so šťastným koncom pre našich chlapcov. Už v 2-ej minúte zápasu skóroval žiak 8. ročníka IVANČÍK Pavol a Čakajovce išli do vedenia 1:0. V ďalšom priebehu zápasu chlapci vzorne organizovanou defenzívou udržiavali jednogólové vedenie a neustále hrozili rýchlymi kontrami. V 15-ej minúte druhého polčasu mohol žiak 8. ročníka LAKATOŠ Kevin zvýšiť na 2:0, ale vo vyloženej šanci "prepálil" otkrytú bránu. Zápas sa pomaly chýlil ku koncu a zdalo sa, že víťazstvo a postup nám už neujde - brankár BARKÓCI Marián (9. ročník) držal čisté konto a strelcov zo Zbehov privádzal doslova do zúfalstva. Zbežania sa však predsa len dočkali - 3 minúty pred koncom zápasu sa im po závare pred našou bránou podarilo vyrovnať na konečných 1:1. O postupujúcom rozhodol penaltový rozstrel - za našich v ňom skórovali: LAKATOŠ Kevin (8. ročník), IVANČÍK Pavol (8. ročník), LÁTEČKA Marek (8. ročník). Neúspešným exekútorom bol KOTLÁR Pavol (9. ročník) a pred poslednou sériou bol stav 3:3. Poslednú jedenástku súpera náš brankár BARKÓCI bravúrnym zákrokom zlikvidoval a ponúkol postupovú strelu hráčovi LAZAROVI  Jozefovi (6. ročník). "Dodo" nezaváhal strelil prudko a presne... Naši reprezentanti mohli oslavovať postup do ďalšej fázy súťaže - BLAHOŽELÁME !

ZBEHY - ČAKAJOVCE 1:2 po penaltovom rozstrele (góly: v riadnom hracom čase: IVANČÍK, v rozstrele: LAKATOŠ, IVANČÍK, LÁTEČKA, LAZAR)