HISTORICKÝ ÚSPECH FUTBALISTOV ZŠ - 2. MIESTO V OKRESE NITRA - 2015

Po víazstvách v oblastnom a regionálnom kole sa reprezentanti ZŠ Čakajovce prebojovali do okresného finále, ktoré sa uskutočnilo dňa 30.4. 2015 na ZŠ Tulipánova v Nitre. Naši chlapci suverénnym spôsobom zdolali nitrianske mužstvá ZŠ Zoborská a ZŠ Cyrila a Metoda. Bola rados sledova ich hru, nacvičené signály pri štandardných situáciách, brankárske zákroky, kompaktný futbalový prejav, vyspelú hernú stratégiu a zohratos. Skvelý prvý polčas odohrali aj v rozhodujúcom zápase o celkové prvenstvo so ZŠ Tulipánova. Nad favoritom dlho viedli 1:0 a náskok stratili až v samotnom závere prvej pätnásminútovky - prehrali ju 1:2. V druhom polčase sa pokračovalo vo vysokom tempe a nasadení - naplno  sa však prejavila väčšia hráčska základňa ZŠ Tulipánova a tým aj fyzická prevaha. S ubúdajúcimi silami  predsa ešte svitla nádej, keď sa krásnou strelou bez prípravy podarilo nášmu hráčovi Lakatošovi  skorigova na 2:3. Záver však už patril domácim, ktorí v rýchlom slede za sebou strelili 2 góly a bolo rozhodnuté. Za rozhodnutého stavu dostali možnos zahra si proti tomuto prestížnemu súperovi aj hráči z lavičky náhradníkov. Za predvedený výkon mohli naši futbalisti odís z ihriska so vztýčenými hlavami. Celkové 2. miesto na majstrovstvách okresu je doposiaž najväčším futbalovým úspechom aký naša malá škola dosiahla. Do školskej vitríny pribudol ďalší pohár, ktorý nám bude tento úspech navždy pripomína. BLAHOŽELÁME A ĎAKUJEME CHLAPCI !

Výsledky ZŠ Čakajovce:

ZŠ ČAKAJOVCE - ZŠ PODHORANY   8:1

ZŠ ČAKAJOVCE - ZŠ VÝČAPY/OPATOVCE   8:4       (tieto výsledky zabezpečili víazstvo v oblastných majstrovstvách a postup do regionálnych majstrovstiev)

ZŠ ČAKAJOVCE - ZŠ POHRANICE   13:2

ZŠ ČAKAJOVCE - ZŠ ZBEHY   5:3         (tieto výsledky zabezpečili víazstvo v regionálnych majstrovstvách a postup do okresných majstrovstiev - finálovej skupiny)

ZŠ ČAKAJOVCE - ZŠ NITRA TULIPÁNOVÁ   2:7

ZŠ ČAKAJOVCE - ZŠ  NITRA CYRILA A METODA   4:0

ZŠ ČAKAJOVCE - ZŠ NITRA ZOBORSKÁ   6:2         (tieto výsledky zabezpečili 2. miesto na majstrovstvách okresu Nitra)

O ÚSPECH SA ZASLڎILI:  BEREC Patrik - kapitán mužstva, BARKÓCI Marián, LAKATOŠ Kevin, IVANČÍK Pavol, KOTLÁR Pavol, CHOBOT Jozef, LÁTEČKA Marek, LAZAR Jozef, MACHO Marek,  VÁGAI Patrik, vedúci družstva - Mgr. JAROŠ Jaroslav