Cieľom krúžkovej činnosti je prehlbovať a systematicky rozvíjať jednotlivé stránky žiakovej osobnosti v súlade s jeho potrebami a požiadavkami. Záujmová činnosť odkrýva talenty a rozširuje duševný obzor, vedomosti a zručnosti mládeže. Pôsobí na celkový všestranný a harmonický rozvoj osobnosti. Práve prostredníctvom takejto činnosti možno aktivizovať aj jedincov z menej podnetného prostredia. Veľmi dôležité je žiakov aktívne zapojiť na základe dobrovoľnosti, spontánnosti a vlastného presvedčenia. Úspechy v záujmových činnostiach prinášajú pocit uspokojenia, príležitosť k sebarealizácii na základe praktických činností a skúseností. Na našej škole má krúžková činnosť dlhodobú tradíciu a je o ňu solídny záujem. Keďže každoročne ponúkame naozaj širokú paletu krúžkov, každé dieťa si má možnosť vybrať podľa svojich schopností, hlavne však podľa záľub.

V školskom roku 2023/2024 sme pre našich žiakov pripravili pestrú paletu krúžkov. Budeme radi, ak budú deti tráviť svoj voľný čas v areáli školy aj po skončení vyučovania zmysluplným spôsobom. Rodičia môžu žiakom vybrať ľubovoľný počet krúžkov. Krúžkový rozvrh sme zhotovili tak, aby sa deti mohli záujmovej činnosti venovať hoci aj každý deň.

NÁZOV KRÚŽKU

KOMU JE KRÚŽOK URČENÝ