Monitor - celoplošné testovanie žiakov je projekt Ministerstva školstva Slovenskej republiky zameraný na overenie vedomostí a zručností z matematiky a slovenského jazyka. Testovaní sú žiaci deviatych a piatych tried základných škôl. Testovanie žiakov prebieha v dvoch metodických častiach - vedomostnej a kompetenčnej. Monitorovania sa zúčastňujú všetky základné školy v SR.

Školský rok 2022/2023 bol výnimočný v tom, že celoslovenské testovanie piatakov bolo Ministerstvom školstva SR zrušené z dôvodu možných následkov COVID-19 na vyučovací proces. Testovanie deviatakov sa riadne realizovalo a prinieslo nám fantastické výsledky, ktoré výrazne prekračovali celoslovenský priemer. V predmete Matematika napísali naši žiaci test o 5,9% nad úrovňou celoslovenského priemeru a v predmete Slovenský jazyk a literatúra o 7,0% nad úrovňou celoslovenského priemeru. Takéto výsledky nie sú dielom náhody, ale svedčia o profesionálnom prístupe a skúsenostiach pri vysvetľovaní učiva a pri hodnotení žiakov zo strany pedagógov slovenského jazyka a matematiky. Na  s MŠ v Čakajovciach prebieha počas každého školského roka bezplatný krúžok doučovania pre žiakov 5. a 9. ročníka.