OD 1. 6. 2020 ZŠ AJ MŠ V ČAKAJOVCIACH OTVORENÁ

1. 6. 2020 sa znovu otvoria brány Základnej aj materskej školy v Čakajovciach. Na základe rozhodnutia Hlavného hygienika SR a MŠVVaŠ SR nebudú môcť do školy nastúpiť  žiaci 6. až 9. ročníka ZŠ.

V škole budú dodržané všetky nariadené opatrenia v súvislosti s COVID-19.

Po vstupe do budovy bude žiakom zmeraná telesná teplota a zabezpečená dezinfekcia rúk, zákonní zástupcovia podpíšu predpísané tlačivá o bezinfekčnosti, na WC budú k dispozícii antibakteriálne mydlá v dávkovačoch a jednorazové utierky. Priestory v budove budú pravidelne dezinfikované. Žiaci ZŠ a deti MŠ budú rozdelení do skupín so stanoveným počtom, pričom tieto skupiny sa nebudú počas celej prevádzky vzájomne miešať. Vyučovanie v ZŠ bude každý deň končiť o 12:00 hod, následne môžu deti zostať v školskom klube.

Školská jedáleň bude v riadnej prevádzke pri dodržaní všetkých bezpečnostných opatrení. (Stanovené skupiny žiakov ZŠ a detí MŠ budú v jedálni konzumovať samostatne podľa časového rozvrhu - v žiadnom prípade nepríde k miešaniu skupín)

Každý žiak ZŠ a každé dieťa MŠ musí mať k dispozícii 2 rúška na deň.

Denná prevádzka ZŠ aj MŠ bude od 7:00 hod do 16:00 hod.