4.10. 2016  ŠTARTUJE AKTIVITA  "ŠKOLSKÁ RODINA"

Úloha 1: Vo vestibule školy je nainštalovaná maketa stromu (obrázok pod textom). Pripni na ňu svoju fotografiu a pomôž nám vytvoriť veľký rodostrom našej školskej rodiny. Potešíme sa, ak na strom umiestniš aj nejaký pekný slogan o našej škole. Každý žiak, ktorého podobizeň nájdeme na strome dostane sladkú odmenu. Najkrajší slogan odmeníme vecnou cenou.

Úloha 2:  Zhotov vlastnú maketu rodostromu z ekologických materiálov a chronologicky na ňu umiestni fotografie svojich predkov a taktiež tú svoju. Tvoj vlastný rodostrom bude vystavený a zaradený do žrebovania o hlavnú cenu.

Hlavným cieľom projektu je prebudiť hrdosť na seba, svojich blízkych, ale aj na svoju školu, spoznať seba a svojich príbuzných a tým  upevniť medziľudské vzťahy medzi sebou a  založiť tradíciu budovania vlastných rodinných archívov. Možno nájdeš vo svojom okolí hrdinu či šľachtica, ktorým sa môžeš pochváliť! Nezabudnime, že naša minulosť sa začína v našom rodokmeni...

Koordinátorkou aktivity je PaedDr. KANDROVÁ Miroslava

(Aktivitu vyhodnotíme 30.11. 2016 - máte dosť času na pátranie po predkoch.)