STOLNOTENISOVÝ TURNAJ ŽIAKOV V ČAKAJOVCIACH.

Dňa 13.2. 2016 sa uskutočnil v kultúrnom dome  II. ročník stolnotenisového turnaja žiakov v Čakajovciach. Podujatie, ktoré bolo propagované starostom obce a aj riaditeľom školy bolo rozdelené do dvoch kategórií, a to - mladších žiakov (žiaci 1. až 4. ročníka) - starších žiakov (5. až 9. ročník) O 9:30 hod. prebehlo losovanie mladších žiakov, 12 prihlásených účastníkov bolo rozdelených do dvoch skupín. V prvej skupine svojou hrou prekvapovali a aj pobavili Tomáš Vrabec, Jakub Fúska, Marek Miko, Radko Lazár a Lukáš Kromka, v druhej skupine svoje umenie krotiť biele celuidové čudo predviedli Vratko Čentéš, Dávid Strešík, Milan Lazár, Adrián  Lazár a Kamil Kudry. Mimo súťaž si zahrali aj Samko Berec a Matej Mako .

Výsledky skupín :

1. skupina:

1. Tomáš  Vrabec 8:0 8
2. Jakub  Fúska 6:3 6
3. Marek  Miko 4:4 4
4. Radko  Lazár 3:6 2
5. Lukáš  Kromka 0:8 0

2.Skupina:

1.Vratko  Čentéš 8:1 8

2. Dávid  Strešík

7:3 6

3. Milan  Lazár

5:4 4

4. Adrián  Lazár

2:6 2
5. Kamil  Kudry 0:8 0

O postup do finále Vratko Čentéš  porazil 2:0 Jakuba Fúsku a Dávid Strešík Tomáša Vrabca 2:0.

Finále bolo veľkým predstavením Vratka Čentéša , ktorý nedal šancu smutnému Dávidovi Strešíkovi 2:0 .

Počas zápasov mladších žiakov Matej Mako s mamičkou a sestrou Alžbetkou  losovali  turnaj starších žiakov, do ktorého mohli a aj zasiahli aj mladší žiaci. Aby si každý s účastníkov zahral viac zápasov, nehral sa pavúkový systém turnaja, ale vytvorili sa tri skupiny po štyroch hráčoch. V prvej skupine hrali Pavol Kotlár, Marek Macho, Milan Lazár a Dávid Strešík. Druhá skupina zastrešila súboje Kevina Lakatoša, Patrika Vágaia, Jozefa Lazára a Miroslava Lazára a určite nie najslabšou bola tretia skupina Mariána Barkóciho, Pavla Ivančíka, Samuela Barkóciho a Lukáša Lazára.

Výsledky skupín:

3.Samko    Barkóci 2:4 2

4. Lukáš    Lazár

0:6 0

O postup do finále Palko Kotlár porazil 2:0 Palka Ivančíka  a Kevin Lakatoš Mariána Barkóciho 2:0.

O 3. miesto si pripísal víťazstvo 2:0 Marián Barkóci nad Palkom Ivančíkom.

Finále bolo napínavé až do úspešného konca a stavu 2:1 pre  Kevina Lakatoša, ktorý sa stal víťazom pred  Palkom Kotlárom .

Nie len víťazi si odniesli vecné ceny, ale aj všetci zúčastnení, samozrejme, že víťazi sa môžu chváliť aj diplomami. Počas turnaja bolo o žiakov v kultúrnom dome dobre postarané, priestory boli pripravené, vykúrené a mohli priam hodovať pri množstve sladkých a aj slaných dobrôt a nápojov. Do pripravených balíčkov sa zmestili všakovaké drobnosti a aj ovocie.

Veľká vďaka za podporu a organizovanie tohto podujatia patrí pánovi starostovi Milanovi Gregušovi a Obecnému úradu Čakajovce, pretože poslanci Radoslav Miko, Peter Vrabec, Ing. Matúš Bača a Ing. Daniel Mako boli asi všetkým: organizátormi,  sponzormi, rozhodcami, fotografmi..., k nim sa pridal aj Ing. Pavol Kolár so synom Pavlom Kolárom a krásna sobota bola na svete.

Žiarivé úsmevy detí svojou nezištnosťou zabezpečili oslovení sponzori  Pekáreň Bojda – Jana Sedláková, Potraviny Krajanec, Libuša Macháčová  - Potraviny, Henrich Čerňan syn Rudolfa Čerňana Veľkoobchod, Hlohovec, Pohostinstvo Majo  Jana Strešíková, Stanislava a Miloš Billíkoví z drogérie TETA, Ing Bedeová z Raiffeisen Banky a veľkým prínosom boli aj drobnosti od slečny Aničky Kmeťovej z Kvetinárstva Oreško.