UČÍME SA DOMA

VSTUP DO EDUPAGE

Cez aplikáciu EDUPAGE, ktorú úspešne využívate ako elektronickú žiacku knižku, budete dostávať od svojich učiteľov úlohy, projekty, poznámky, pracovné listy, testy a rôzne ďalšie zadania. Vašou povinnosťou bude vypracovať ich podľa pokynov učiteľov. Keď niečomu nebudete rozumieť, alebo potrebujete niečo vysvetliť, kontaktujte príslušného učiteľa správou cez EDUPAGE, alebo mailom. Učiteľ s Vami nadviaže kontakt. Ak nebude možné vysvetliť učivo správou, alebo mailom, dohodne s Vami vhodnú formu konzultácii na diaľku (telefonát, videohovor, soc. sieť, atď).

Maily učiteľov:

gregusovaucimdoma@gmail.com kandrovaucimdoma@gmail.com
civanovaucimdoma@gmail.com berecovaucimdoma@gmail.com
olejarovaucimdoma@gmail.com sedaucimdoma@gmail.com
paulovicovaucimdoma@gmail.com jelenakovaucimdoma@gmail.com
jarosucimdoma@gmail.com stracinskiucimdoma@gmail.com
vasicovaucimdoma@gmail.com lenartovaucimdoma@gmail.com
pokoraczkaucimdoma@gmail.com romanucisam@gmail.com      (p. farár)

Tieto maily MôŽU slúžiť aj na zasielanie vypracovaných úloh.

V EDUPAGE máte možnosť posielať vypracované úlohy cez "SPRÁVY" - priložíte ich ako prílohu.

Je to jednoduché, ak Vás  učiteľ požiada o zaslanie niektorej vypracovanej úlohy, odfotíte ju mobilom a pošlete spôsobom o aký Vás učiteľ požiada (SAMOZREJME NAŠIM NAJMENŠÍM BUDÚ MUSIEŤ POMôCŤ AJ RODIČIA).

ELEKTRONICkÉ CVIČENIA A TESTY BUDETE VYPRACOVÁVAŤ PRIAMO V PROSTREDÍ EDUPAGE.

DO EDUPAGE BUDEME ZADÁVAŤ JEDNOTLIVÉ ÚLOHY VŽDY NA TÝŽDEŇ VOPRED. ČIŽE VÁM ICH ZADÁME CEZ VÍKEND (NAJNESKôR DO PONDELKA 10:00 HOD.) BUDETE SI MôCŤ UROBIŤ TÝŽDENNÝ PLÁN A UČENIE SI ROVNOMERNE ROZVRHNÚŤ DO CELÉHO TÝŽDŇA PODĽA SVOJICH PREDSTÁV.

JEDINÚ VÝNIMKU BUDÚ MAŤ TRIEDNE UČITEĽKY I. STUPŇA (ROČNÍKY 1-4), KTORÉ BUDÚ VO SVOJICH TRIEDACH ZADÁVAŤ ÚLOHY PRIEBEŽNE POČAS TÝŽDŇA V MENŠÍCH CELKOCH.

V SÚVISLOSTI S VYUČOVANÍM NA DIAĽKU SME V ZŠ ČAKAJOVCE ZRIADILI DENNE DOSTUPNÚ INFOLINKU (PON - PIA 10:00 HOD - 14:00 HOD):

NA INFOLINKU VOLAJTE, ALEBO PÍŠTE SMS V PRÍPADE:

AK STE STRATILI, ALEBO ZABUDLI  HESLO DO EDUPAGE
AK MÁTE TECHNICKÉ PROBLÉMY
AK STE Z NIEKTORÉHO PREDMETU NEDOSTALI ZADANIE (OKREM TEV)
AK UČITEĽ NEREAGUJE NA SPRÁVU V EDUPAGE, ALEBO MAIL

PO ZAVOLANÍ, ALEBO ZASLANÍ SMS BUDE VÁŠ PROBLÉM  OKAMŽITE RIEŠENÝ.

UPOZORŇUJEME, ŽE UČITELIA VÁM BUDÚ ZASIELAŤ AJ LINKY NA RôZNE INTERAKTÍVNE ELEKTRONICKÉ UČEBNÉ ZDROJE, S KTORÝMI BUDETE PRACOVAŤ PODĽA ICH POKYNOV.

VĎAKA AKTIVITE MINISTERSTVA ŠKOLSTVA MÁME VŠETKY TIETO ZDROJE SÚSTREDENÉ NA JEDNOM MIESTE. NÁJDETE ICH NA:

www.ucimenadialku.sk

AK MÁTE POCIT, ŽE SA CHCETE UČIŤ EŠTE VIAC AKO TO VYŽADUJÚ OSNOVY ZÁKLADNEJ ŠKOLY, MôŽETE SA NA UVEDENOM PORTÁLI VZDELÁVAŤ AJ INDIVIDUÁLNE.

Základná škola v Čakajovciach v plnej miere rešpektuje Usmernenie Ministerstva školstva SR a počas trvania „UČENIA NA DIAĽKU“ nebudú učitelia žiadne výstupy žiakov hodnotiť známkami S PLATNOSŤOU OD 6. 4. 2020. Práce žiakov budú hodnotené najmä slovne, ale aj alternatívnymi formami ako sú percentá, plusky a mínusky, emotikony, atď.  Upozorňujeme, že vypracovávať zadané úlohy podľa svojich možností a schopností je naďalej povinnosťou každého žiaka, ktorý plní zákonom stanovenú povinnú školskú dochádzku.

Na základe nariadenia MŠVVaŠ SR rozhodlo riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Čakajovciach, že hodnotenie žiakov na koncoročnom vysvedčení bude mať nasledovný formát:

I. ročník: slovné hodnotenie zo všetkých predmetov

II. až IX. ročník: hodnotenie známkou (1 až 4) s výnimkou predmetu telesná výchova, ktorý bude hodnotený (absolvoval/neabsolvoval).

Nedostatočná známka (5) nebude v šk. roku 2019/2020 na koncoročnom vysvedčení udeľovaná. Žiakom, ktorí ju dosiahnu, bude nariadená komisionálna skúška. Opakovanie ročníka bude nasledovat až po neúspešnom absolvovaní komisionálnej skúšky.