Sme zaradení v projektoch využívania digitálnych učebníc vo vyučovacom procese, čím vytvárame všetkým žiakom nadštandardné podmienky k získavaniu nových poznatkov v škole, ale aj v domácom prostredí. Po dobrých skúsenostiach s projektom BEZ KRIEDY, rozširujeme žiakom a ich rodičom možnosť prístupu k digitálnym učebniciam aj v projekte ŠKOLA Z DOMU. Naši učitelia využívajú digitálne technológie v projektoch ZBOROVŇA a NAUČTE VIAC, vďaka ktorým skvalitňujú vyučovací proces a obohacujú ho o moderné interaktívne formy - vlastníme moderné technológie pre ich správnu interpretáciu, využívame elektronické tabule, v učebni informatiky má každý žiak k dispozícii počítač. Stačí kliknúť na vybrané logo projektu a už vám nič nebráni vstúpiť do nášho a taktiež vášho digitálneho školského sveta.

Od školského roku 2012/2013 realizujeme na našej škole projekt MRK, ktorého hlavným strategickým cieľom je prostredníctvom vzdelávania pedagogických a odborných zamestnancov zlepšiť vzdelanostnú úroveň osôb z marginalizovaných rómskych komunít a tým vytvoriť potrebné kompetencie pre ich ďalšie vzdelávanie a úspešnú adaptáciu pre potreby trhu práce. Ak sa chcete dozvedieť viac zaujímavých informácií a aktualít o prebiehajúcom projekte, kliknite SEM.

Kombinácia tradičnej a interaktívnej formy vyučovania, a taktiež trpezlivý individuálny prístup našich skúsených pedagógov k žiakom, prinášajú našej škole úspechy. Počas testovania deviatakov MONITOR 9 sme sa umiestnili na popredných priečkach v rámci okresu Nitra, naši žiaci dosahujú dobré výsledky v rôznych vedomostných a športových súťažiach. Sme sebavedomá, moderná, európska škola.