135. VÝROČIE ZALOŽENIA ŠKOLY V ČAKAJOVCIACH (1885 - 2020)

V roku 2020 si v Čakajovciach pripomíname významné školské výročia:

160. výročie začiatku vyučovania v obci Čakajovce (od roku 1860 vyučoval občan židovského náboženstva v rodinnom dome)
135. výročie založenia školy v Čakajovciach (v roku 1885 bola uvedená do prevádzky riadna školská budova na mieste terajšieho Kultúrneho domu)
60. výročie vyučovania v súčasnej budove školy (v roku 1960 bola uvedená do prevádzky súčasná budova školy)
10. výročie spojenia ZŠ s MŠ v Čakajovciach (v roku 2010 prišlo k spojeniu ZŠ a MŠ do spoločnej organizácie)

Žiaľ, nepriaznivá epidemiologická situácia spôsobená šírením koronavírusu COVID-19 nám neumožnila osláviť tieto významné udalosti tradičným spôsobom. Z tohto dôvodu sme si výročia uctili  formou výstavy historických fotografií vo vestibule školy (foto). (Výstava bude pre verejnosť dostupná do konca kalendárneho roku 2021.) Viaceré vzácne fotografie daroval škole Ladislav Švikruha ml. - syn riaditeľa školy z rokov 1948-1977. Výročia sme si taktiež pripomenuli počas vysielaní školského rozhlasu a počas zasadnutia Rady školy.

ZŠ s MŠ Čakajovce