P O K Y N Y
ak ste zamestnanec, ktorému ročné zúčtovanie preddavkov na daň  robí zamestnávateľ:

Do 15.2. požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a tiež aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenia o zaplatení dane.

Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať :

a)  2% z Vašej  zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať  (ak ste v predchádzajúcom roku neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín). Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

b)  3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2022 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v predchádzajúcom roku dobrovoľnícky pracovali.

Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane

Obe vyplnené tlačivá Potvrdenie o zaplatení dane a Vyhlásenie o poukázaní 2 % dane doručte na príslušný daňový úrad podľa Vášho miesta bydliska alebo ho prineste do základnej školy a my ho za Vás doručíme na príslušný daňový úrad - najneskôr do 30.4.

Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!

Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma)

Daňové úrady majú 90 dní nato, aby previedli Vaše 2% (3%) z dane na účet nášho obč. združenia:

Čakajovské sovičky

Nová č.201, 951 43 Čakajovce