Rada školy - RŠ je zriadená v súlade so zákonom, s pôsobnosťou v rámci Základnej školy s materskou školou v Čakajovciach. Rada školy je hlavne iniciatívnym a poradným orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje záujmy zriaďovateľa, rodičov, žiakov, pedagogických a nepedagogických  pracovníkov v oblasti vzdelávania a výchovy. Pri svojej práci sa riadi vlastným štatútom. RŠ je vrcholovým orgánom školy, plní funkciu verejnej kontroly, posudzuje a vyjadruje sa k strategickým koncepčným zámerom školy z pohľadu školskej problematiky, k pedagogicko - organizačnému zabezpečeniu školského roka, k správe o výchovných a vzdelávacích výsledkoch školy a taktiež  k hospodáreniu školy. Rada školy sa zriaďuje na štvorročné funkčné obdobie. Zloženie rady školy:

MIKO Radovan  (predseda RŠ) - zástupca delegovaný zriaďovateľom
Mgr. SZALAI Marek  (podpredseda RŠ) - zástupca delegovaný zriaďovateľom
Ing. BUDAY Filip - zástupca rodičov MŠ
Mgr. JELENÁKOVÁ Iveta - zástupca pedagogických zamestnancov ZŠ
KORDAČ Miloš - zástupca rodičov ZŠ
KRAJANEC Štefan - zástupca delegovaný zriaďovateľom
MICHALČÍKOVÁ Martina - zástupca nepedagogických zamestnancov ZŠ s MŠ
PaedDr. PÉNZEŠOVÁ Danka - zástupca pedagogických zamestnancov MŠ
POLÁKOVÁ Oľga - zástupca rodičov ZŠ
SMATANOVÁ Ivana - zástupca rodičov ZŠ
VRABEC Peter - zástupca delegovaný zriaďovateľom školy

ŠTATÚT RADY ŠKOLY - kliknite sem  >>>

Rada rodičov - sa skladá zo zástupcov tried z radov rodičov, pracuje podľa schváleného plánu práce na každý šk. rok. Hlavnou náplňou práce Rady rodičov je úzka spolupráca s úsekom teoretického vyučovania, najmä pri organizovaní vedomostných súťaží a športových podujatí. Na našej škole pôsobia dve Rady rodičov - jedna pre ZŠ a druhá pre MŠ. Na čele každej z nich stojí zvolený predseda.

PREDSEDA RADY RODIČOV ZŠ - VRABEC Peter

PREDSEDA RADY RODIČOV MŠ - Mgr. SAHULČÍKOVÁ Hana